fbpx

Antalya Piyano Kursu

Deneme Derslerimiz Ücretsizdir

Piyano Kursu

Antalya Konyaaltı’nda yer alan MEB Özel Antalya Sanat Müzik ve Güzel Sanatlar Kursu bünyesinde bulunan piyano atölyemizde derslerimiz aktif olarak devam etmektedir. Rus ekolü ile eğitim almış ve konservatuvar mezunu olan profesyonel piyanist hocalar ile piyano eğitimi almak isteyen çocuklarımıza ve yetişkinlere klasik eğitimin temelleriyle dersler vermekteyiz. Dileyen herkes uzman eğitmenlerimizden piyano dersi alabilir. Ayrıca piyano kurslarımıza katılım sağlayanlara diğer alanlarda indirimler de yapmaktayız. Bunun için herkesin kurslarımızı görmesini ve ücretsiz deneme derslerine katılmasını öneririz.

Piyano Kursunda Hangi Hocalar Eğitim Vermekte?

Piyano derslerinde eğitimler bireysel olarak bire bir dersler olarak işlenir. Rus ekolü ile eğitim almış ve konservatuvar mezunu olan profesyonel piyano sanatçıları eğitimlerimi vermektedir. Bunun dışında her yaşa uygun olarak derslerin anlatımları gerçekleşmektedir. Pedagojik formasyon eğitimi olan hocalarımız küçük yaştaki çocukların kursumuza katılmaları durumunda onların algılarına yönelik olarak dersleri dersleri yönetmektedir.

Bunun dışında piyano dersleri uygulanan müfredat çerçevesinde ve katılımcıların algılama düzeylerine göre ilerlemeye devam edilir.

Kimler Piyano Kursuna Gidebilir?

Piyano derslerine her yaştan katılım sağlayabilir. Özellikle 6 yaşından itibaren profesyonel sanat hayatı dışında çocukların zihinsel ve ruhsal gelişimlerine katkı sağlamak amacıyla da piyano eğitimi önem taşımaktadır. Piyano evrensel bir müzik aleti olarak konsantrasyon, beynin her iki lobunda çalışmasını sağlaması ve gelişimi, kas gelişimi ve koordinasyonu ile ilgili olarak da pek çok alanda bireye estetik ve fiziksel olarak fayda sağlamaktadır. Küçük yaşta piyano ile ilgilenen çocuklar, hayatları boyunca algılama ve kavrama konusunda başarılı olur. Bununla birlikte duygusal yetileri ve estetik duygusu gelişir.

Bunlar gibi pek çok sebepten küçük yaştan piyano ile tanışmak bireylerin gelişiminde pozitif bir çizgi çizer. Profesyonel eğitmenlerimize gönül rahatlığı ile çocuklarınızı teslim edip onların bu estetik dünya ile tanışmalarına ve düzeyli bir eğitim almalarını sağlayabilirsiniz. Piyano eğitimlerimiz için bizleri ziyaret edebilir ve ücretsiz tanışma derslerinden yararlanabilirsiniz.

Antalya Piyano Kursu

Piyano Kursu Programı

PROGRAMIN DAYANAĞI : 5580 sayılı Özel Öğretim Kurumları Kanunu, Milli Eğitim Bakanlığı Ozel Oğretim Kurumları Yönetmeliği, 14.08.2015 tarihli ve 72 sayılı Kurul Kararı ile kabul edilen Özel Çeşitli Kurslar Çerçeve Programı.

PROGRAMIN SEVİYESİ: 6 yaş ve üzeri bireyler için hazırlanmıştır.

PROGRAMIN AMAÇLARI
Bu program Piyano Anasanat Dalı alanında eğitim görmek ve yorumcu ya da eğitici olarak kariyer sahibi olmak isteyen en az 6 yaş ve üzeri bireyler için hazırlanmıştır.
Bu kurs programını başarıyla tamamlayan kursiyerlerin;

1. Gizil kalmış yeteneklerini ortaya çıkartarak, sanatsal anlamda zihin ve beden gelişimlerine yön vermeleri,
2. Temel müzik ve piyano bilgisine sahip olmaları,
3. Piyano repertuvarı ve teknikleri konularını kavramaları,
4. Eğitim süresi içerisinde piyano çalma tekniğini edinme ve sürekli geliştirmeleri için uluslar arası alanda kabul görmüş Czemy ve Hanon Piyano Metotlarının takip etmeleri,
5. Eğitim süresi içerisinde Solo Piyano Repertuvarını tanımaları, temel piyano eserlerini çalmalarını,
6. Birden fazla enstrüman ile birlikte çalabilme becerisini geliştirmeleri ve piyano için önemli genel Oda Müziği Repertuvarını tanımaları ve çalmaları,
7. Eğitim sürecinde edindikleri bilgi ve deneyimleri müzik dünyasında bir yorumcu ya da bir eğitici olarak kullanabilmeleri,
beklenmektedir.

PROGRAMIN UYGULANMASIYLA İLGİLİ AÇIKLAMALAR

1. Bu program ile kursiyerlere, Klasik Müzik ve Piyano Anasanat Dalı konularında teorik ve entelektüel bilgiler verilerek sanatsal donanımları oluşturulacak ve bu bilgiler pratiğe transfer edilerek bütünsel bir müzik eğitimi verilecektir.
2. Konunun derste öğrenilmesine özen gösterilecektir. Yakından uzağa, kolaydan zora, ulusaldan evrensele, bilinenden bilinmeyene, çözümleme, tümevarım, alıştırma, uygulama gibi yöntem ve teknikler kullanılacaktır.
3. Eğitim faaliyetleri düzenlenirken korrepetisyon, ansamble, oda müziği, orkestra müziksel işitme okuma ve yazma (solfej) programlarıyla kursiyerlere
duymak, birlikte çalabilme ve söyleyebilme yetileri de kazandırılacaktır.

4. Kursiyerlere gam, arpej ya da çalıştıkları eserlerin teknik anlamda zor olan pasajları çalmakta yaşayacakları zorlukları daha kolay ve kısa yoldan giderebilecekleri özel çalışma stilleri öğretilecektir.
5. Kursiyerlere eğitim sürecinde ve sonunda yapılan resital, konser ve gösterilerle topluluk karşısına çıkabilme, özgüven, sahne disiplini ve sahne heyecanı duyguları yaşatılacak ve bunlara bağlı olarak duygu kontrol mekanizması geliştirilecektir.
6. Sanatta disiplin kurallarını kursiyerlere eğitim sürecinde hissettirerek ve yaşatarak öğrenmeleri sağlanacak ve bu öğretiyi okul ve ev yaşantısına da transfer ederek genel başarısının yükselmesi sağlanacaktır.
7. Derslerde ve ev ödevleri aracılığı ile tekrar ve egzersiz yapma alışkanlığının kazandırılması fayda ve sonuçları konusunda farkındalık oluşturarak, bu farkındalığı eğitim süreci sonrasında sanatsal yaşamlarına da uygulamalarına aracılık edilecektir.
8. Gerektiğinde uzman ve kaynak kişilerden derslerde yararlanılacaktır.
9. Kursa kayıtta yapılacak seviye tespit sınavı sonucuna göre sevıye sınıfları oluşturulacaktır.

10. Her seviye sonu sınav yapılır, başarılı olanlara kurs yönetimince seviye başarı belgesi
verilir, bir seviyede yeterli olmayan öğrenci o seviyeyi tekrar eder.
11. Derslerimiz haftada bir branş dersi ve bir solfej dersi olmak üzere iki saattir.

12. Piyano Kursu Programı özet olarak 8 seviyeden oluşmaktadır;

  1. Seviye: Piyanonun tanıtımı, pozisyon çalışmaları, kulak çalışmaları, genel ölçü bilgisi, temel müzik terimleri, temel nüans bilgisi aralıkları ve ezerny op. 599
  2. Seviye: Gamlar ve arpejleri, segmentel teknik, ezerny op. 599, Hanon, Arma M. Bach deşifre çalışmaları, elementi sonatin, Schumann "Gençlik albümü" ve Saygun "İncinin kitabından"
  3. Seviye: Gamlar ve arpejleri, ezerny op. 299, Hanon, J.S. Bach Menuetto, Schumann "Gençlik Albümü", Kuhlau sonatin, elementi "Rondo", Bach "Musette", Mozart sonat, Beethoven sonatin, Standart orkestra soloları
  4. Seviye: Piano edebiyatı ve form bilgisi, Beethoven sonatin sol majör, Haydn konçerto re majör ezerny op. 299, Beethoven konçerto no: 1, elementi sonatin sol majör, Poulenc sextet, Hanon, gam ve arpejleri
  5. Seviye: Bach konçerto re minör, Hanon, ezerny op. 299, Mozart sonat, Y anntiersin "Amellie", gam ve arpejleri, kromatik gam, standart orkestra ve opera soloları
  6. Seviye: Gam ve arpejleri, elementi sonatin, Bach 2 sesli envansiyon, ezerny op. 849, Diabelli sonatin, Haydn sonat
  7. Seviye: Melodik minörler, Beethoven sonat no 1 ve sonat sol minör, ehopin ballade, Beethoven "Ay ışığı" sonatı
  8. Seviye: ehopin Vals, ezerny op.849, Alexander Teknik, Beethoven konçerto ve Mozart konçerto yer alır.

Ücretsiz Deneme Dersimize Kayıt Olun